Jump to content (skip navigation)

O nas

Szkoła muzyczna Yamaha w Wieruszowie powstała w 2008 roku. Początkowo zajęcia prowadzone były w Publicznym Przedszkolu Samorządowym nr 1 przy ulicy Dąbrowskiego 21, obecnie siedziba szkoły mieści się przy ulicy Warszawskiej 46. Szkoła Muzyczna Yamaha w Kępnie rozpoczęła swoją działalność w 2010 roku i działała w budynku Kępińskiego Ośrodka Kultury przy ul. gen. Sikorskiego 3. Obecnie szkoła mieści się przy ulicy ks. Wawrzyniaka 17 (na pierwszyn piętrze). Dyrektorem szkół jest Dominika Glac, absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki. Autorska koncepcja nauczania, bogata oferta programowa oraz wspaniała atmosfera na zajęciach sprawiają, że Szkoły cieszą się coraz większą popularnością wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nauka w naszych szkołach prowadzona jest w systemie grupowym i indywidualnym. W nauczaniu wykorzystywane są autorskie podręczniki systemu YAMAHA Szkoła Muzyczna, płyty CD oraz dyskietki MIDI files. Obie szkoły wyposażone są w instrumenty firmy YAMAHA, dzięki czemu uczniowie nie muszą przynosić własnych instrumentów na lekcje. Zainteresowani uczniowie biorą także udział w festiwalach, koncertach, oraz konkursach muzycznych.

Zajęcia prowadzą doświadczeni muzycy i pedagodzy, którzy poza studiami posiadają wiedzę zdobytą na licznych seminariach i kursach poświęconych edukacji muzycznej w systemie YAMAHA Europa GmbH.

W naszej Szkole każdy może znaleźć coś dla siebie!!!